Sütlü kahverengi lekeler

0
0

Merhaba.

Kızım 12 aylıkken bacaklarında (ayak bileklerine yaklaşık 5cm yukarıda, kasığından 7-8cm aşağıda) dağınık olarak ve karın bölgesinde bacağından daha açık renkte helezon şeklinde açık sütlü kahverengi şeklinde lekeler oluştu. Bir anda belirdi. Ten rengi oldukça beyaz. Lekeler oluşunca endişelendim ve doktor bir arkadaşım kızımla ilgileniyordu, ona danıştım. Muayene etti ve mantar dedi. Her gün verdiği şampuanla yıkayıp bıraktık. Değişiklik olmayınca başka doktora…

Kaç doktor gezdiğimizi bilmiyorum. Vitiligo, lentigo, falan hepsi başka bir teşhis koydu. Birisi mor ışıkla baktı ve sorunlu olan yerin kahverengi olanlar olduğunu ayrıca kollarında tam dirseklerinde parlak gibi görünen beyaz lekeler de oldu. Bunların da neden olduğunu anlayamadığını söyledi. Araştırma hastanesinde hocasına gittik. Beyinde oluşan bir hastalıktan şüphelendi. MR sonrası o da çok şükür ki değilmiş. Başka bir şey de değilmiş neden olduğu belli değil. Geçecek mi belli değil. Daha kötü olur mu? Güneşe çıkınca daha da belirginşiyor 8-9 ayda eski haline dönüyor. Tekrar az bir şey güneşle temasında daha da koyu oluyor. Ama bir teşhis hala konulmadı. Şu an 8 yaşında ve okul arkadaşları lekeleri sorunca artık buna üzülmeye başlıyor. Aşırı duygusal bir yapısı var.

Bu leker nedir? Bir teşhis varsa tedavi de vardır diye umuyorum.

Bir kişi yolda durdurup baktıktan sonra korkma ergenliğe girince geçecek dedi. Ama doktor muydu, deneyimlemiş biri miydi? Bilemiyorum.

Bunların dışında bir fikriniz varsa Foça’dan randevu alıp gelmek istiyorum.

Cevap verebilirseniz çok mutlu Olurum.

İyi çalışmalar.

  • You must to post comments
0 Sonuç gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen soru göndermek için